O tym jak stare stało się nowe.

18 listopada 2019 r. została oficjalnie otwarta nowa ścieżka edukacyjna zlokalizowana przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie ZGO Sp. z o. o. w Jarocinie- Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Ścieżkę ekologiczną otworzył wspólnie z uczniami SP 5 w Jarocinie, Witosław Gibasiewicz Prezes ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie.

Ok 7 lat temu na terenie starego zakładu, została zrobiona piękna ścieżka edukacyjna, która przez wiele lat służyła do oprowadzania osób odwiedzających zakład oraz ich edukacji. Czas oraz panujące w naszym mieście warunki atmosferyczne nie były łaskawe dla tablic zamontowanych na ścieżce. Uległy one zniszczeniu. Co niektórzy patrząc na nieaktualne dane na tablicach, połamane i zniszczone deski pomyśleliby, że nadają się one już tylko do wyrzucenia. My jednak wiemy, jak ważny jest recykling oraz ponowne wykorzystywanie niechcianych już rzeczy. Postanowiliśmy, że dokonamy demontażu starych tablic i nadamy im drugie życie. Tak też uczyniliśmy. Nasi pracownicy zdemontowali 8 tablic, oczyścili je, powymieniali stare spróchniałe deski i zamówili etykiety z aktualnymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów oraz zasadami postępowania z odpadami. Postanowiliśmy, że zamontujemy odnowione tablice przy PSZOK w Jarocinie, gdyż jest to miejsce, które odwiedza dziennie ok 100 osób, dodatkowo kilkadziesiąt wycieczek szkolnych rocznie. Chcemy, aby nowe tablice służyły naszym mieszkańcom kolejne kilka lat.

Projekt wykonaliśmy w ramach otrzymanego dofinansowania z firmy Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., która zajmuje się realizacją obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i jest naszym partnerem.