W ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogliśmy zrealizować przedsięwzięcie  pn.: „Podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej z terenu 19 Gmin regionu VI WPGO poprzez zorganizowanie konkursu ekologicznego „Płyty CD/DVD zbierasz- nagrody odbierasz”

Konkurs przeznaczony był dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu 19 gmin – Regionu VI WPGO. Konkurs polegał na zbiórce starych, niepotrzebnych płyt CD i DVD oraz opakowań po płytach w szkołach w celu przybliżenia najmłodszym podstawowej wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów. Ta akcja miała na celu uświadomienie najmłodszym mieszkańcom Regionu VI WPGO, że możemy prowadzić selektywną zbiórkę innych frakcji niż szkło, makulatura itd. Mając na uwadze bezpieczeństwo środowiska naturalnego, życia i zdrowia ludzi, niezbędne jest szerzenie postaw ekologicznych już od najmłodszych lat.

W ramach konkursu  podczas Ekoświetowania zostały wręczone następujące nagrody dla 3 najlepszych klas z przedszkoli/szkół z Regionu VI WPGO:

1 miejsce – wycieczka dwudniowa do Czaplinka (zielona szkoła) – VII Klasa ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach

2 miejsce – wycieczka dwudniowa do Wiktorowa (zielona szkoła) – VI Klasy z Zespołu Szkół w Prusach

3 miejsce – wycieczka jednodniowa do Biskupina- dla Grupy Żabki z Zespołu Szkół w Mieszkowie

Wyróżniliśmy także 19 najlepszych uczniów z każdej z  gmin biorących udział w konkursie. Uczniowie otrzymali bezprzewodowe głośniki JBL.

Dodatkowo zostały zaprojektowane dyplomy dla  zwycięzców  oraz dyplomy dla uczniów i klas wyróżnionych.

Poniżej relacja z wręczenia nagród oraz z wycieczek.