Gdziekolwiek jesteś – pamiętaj o segregacji puszek aluminiowych – zachęcają animatorzy programu „Każda Puszka Cenna”. W najbliższych dniach przedstawiciele Fundacji RECAL odwiedzą także Jarocin, gdzie wyposażeni w plecaki do zbiórki pustych puszek, prowadzić będą aktywną edukację, dotyczącą ich prawidłowej segregacji. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Jarocina.

Projekt Każda Puszka Cenna to inicjatywa, która ma inspirować do recyklingu puszek po napojach i zwiększyć świadomość społeczną z zakresu recyklingu.  Akcja zachęca do dbałości o środowisko zwłaszcza poza domem i podczas imprez plenerowych. W ramach mobilnej kampanii European Recykling Tour animatorzy projektu pojawili się już w ponad 19 krajach i dotarli do 4 milionów ludzi. Teraz pojawią się także na Jarocin Festiwal. Każdego dnia, wyposażeni w plecaki do zbiórki pustych puszek, prowadzić będą m.in. w okolicy amfiteatru aktywną edukację, dotyczącą prawidłowej segregacji aluminiowych puszek. Kampania ma za zadanie zarówno zachęcić do recyklingu, jak i zebrać dane na temat zwyczajów i preferencji w zakresie opakowań, recyklingu i utylizacji, które pomogą zrealizować wizje stuprocentowego recyklingu puszek po napojach.

Więcej informacji na stronie www.everycancounts.eu/pl

 

O Fundacji RECAL

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL powstała z inicjatywy producentów puszek do napojów i producentów aluminium. Od 1995 roku prowadzi działania, mające na celu wzrost poziomu odzysku opakowań aluminiowych, m.in. realizując programy „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” oraz „Każda Puszka Cenna, czyli polską edycję paneuropejskiego Every Can Counts. Wieloletnia współpraca z jednostkami samorządowymi, oświatowymi, organizacjami odzysku opakowań, organizatorami wydarzeń i innymi partnerami zaowocowała stworzeniem platformy współpracy dla firm i instytucji które wspierają gospodarkę w obiegu zamkniętym.