Ponad 15 tys. zł przekazała Spółka ZGO- WCR fundacjom wspierającym chore dzieci. Zgodnie z regulaminem konkursu „Region Czysty na 6”, po jego zakończeniu wynagrodzenie za każdy kilogram zebranych plastikowych nakrętek oraz puszek aluminiowych, trafia na cele charytatywne.

Konkurs był  skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z terenów gmin należących do Porozumienia Międzygminnego. Rywalizowały ze sobą placówki oświatowe, starając się zebrać jak najwięcej: nakrętek, aluminiowych puszek, baterii, telefonów komórkowych. Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny oraz wycieczki dla najlepszych klas. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO sp. z o. o. – Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie, przekaże na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu.

W tej edycji konkursu „Region Czysty na 6” udział wzięło 86 szkół z 18 gmin należących do Porozumienia Międzygminnego. Łącznie w czasie trwania konkursu zostało zebranych  24.720,53 kg surowców.

Gminy biorące udział w konkursie wskazały cele charytatywne, na które, łącznie Spółka ZGO- WCR przekazała 15.556,80 zł.  Głównie były to  fundacje wspierające chore dzieci.