Pojazd, który będzie zasilany wyłącznie czystą energią elektryczną produkowaną przez instalację ZGO sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, dołączył do taboru samochodowego spółki.

Elektryczny pojazd, wersja wywrotka będzie służył m.in. do przewożenia narzędzi i odpadów podczas sprzątania terenu zakładu, oraz ułatwi przemieszczanie się po terenie zakładu.
Pojazd jest zasilany czystą energią elektryczną produkowaną przez instalację ZGO WCR, co dodatkowo zmniejsza ślad węglowy użytkowania pojazdu. Użytkowanie pojazdu nie bazuje na prądzie produkowanym ze spalania innych surowców nieodnawialnych.
Nowy samochód w ZGO WCR jest autem elektrycznym z napędem nowej generacji 10 KW 80V, AC z odzyskiem energii oraz elektronicznym sterowaniem. Będzie służył do przewożenia narzędzi i odpadów na terenie zakładu, np. podczas sprzątania terenu. Jego nośność to 2.000 kg, a wielkość platformy ładunkowej wynosi – długość 2,215 m, a szerokość – 1,3 m. Autem mogą się poruszać dwie osoby. Zostało ono zakupione za 95.940 zł brutto od jednej z lokalnych firm.