EkoFestiwal  organizowany jest z okazji 15 lecie Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o w Jarocinie  oraz 25 -lecie Akcji Sprzątanie świata Polska , wszystko na Jarocińskim rynku!!!

Przez dwie ostatnie soboty września na jarocińskim rynku świętować będziemy jubileusz 15-lecia ZGO. Na początek, 22 września czeka nas EkoFestiwal Kolorów. Zakończenie Eko-Świętowania zapowiada się równie mocnym akcentem – koncertem zespołu IRA. Wydarzenia odbywają się pod patronatem burmistrza Jarocina.

EkoFestiwal kolorów nie tylko w nazwie będzie miał wiele barw. Różne kolory odkryć będzie można podczas prowadzonych akcji  edukacyjnych, prezentacji wielkogabarytowych maszyn, kreatywnej zabawy, artystycznych warsztatów i happeningu młodości. Będą dmuchane zamki, animacje, szczypta magii i festiwal radości, podczas którego wraz z proszkiem holi będzie można uwolnić nadmiar energii. Barwy smaków, uczestnicy wydarzenia będą mogli odkryć m.in. w pierogach z marzeń i regionalnej gzice z pyrkami. Organizatorzy przewidzieli także liczne konkursy z nagrodami. Niespodzianki i upominki będą czekać na tych, którzy przyniosą na festyn 10 butelek PET.

Wyjątkową barwą będzie gość specjalny EkoFestiwalu – Mira Stanisławska-Meysztowicz – inicjatorka akcji Sprzątanie Świata w Polsce, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. To spotkanie nie jest przypadkowe, ponieważ dzień wcześniej w całej Polsce, także w Gminie Jarocin, odbędzie się kolejna edycja akcji Sprzątanie świata. To edycja szczególna, bo 25. Jubileuszowa akcja, która ma na celu dążenie do wspierania selektywnej zbiórki odpadów, lepszego wykorzystywania zasobów oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody, odbędzie się pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA”.

W roku obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na tak dużym wydarzeniu nie może zabraknąć biało-czerwonej strefy radości. O tę barwę zadbają harcerze z jarocińskiego hufca, którzy także będą mieli swoje stoisko na rynku. Atrakcje dla uczestników festynu szykują także zaprzyjaźnione z jubilatem – ZGO – miejskie spółki i instytucje  gminne. Jedną z barw festynu będzie stoisko Nadleśnictwa Jarocin z sadzonkami, które będzie można otrzymać za udział w ekologicznym konkursie. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, najlepiej będzie je można poznać uczestnicząc w kolorowym festynie ZGO – w sobotę, 22 września od godz. 12-17. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, a uczestnicy zabawy będą też mogli skorzystać z darmowych degustacji regionalnych przysmaków.

Dodatkową barwą EkoFestiwalu Kolorów będzie PCHLI EKO TARG. Nieopodal rynku, przy ul. Gołębiej w godz. 12-16 będzie można sprzedać zalegający w szafie, niepotrzebny sprzęt, być może kupić coś fajnego i potrzebnego po okazyjnej cenie. Kto zechce pohandlować – będzie jednak wcześniej musiał wcześniej (od godz. 12.00) zarejestrować się ze swoim sprzętem w kinie Echo.

Finał Eko-Świętowania zaplanowano tydzień później – 29 września. Mocnym uderzeniem zakończy go koncert zespołu IRA zaplanowany na jarocińskim rynku o godz. 20.30. Przed gwiazdą, o godz. 19.00 zagra półfinalista Jarocińskich Rytmów Młodych 2017 – Karen’s Diet.

Zapraszamy Państwa serdecznie na wyżej wspomniane wydarzenie. Piknik w dniu 22 wrześnie 2018  trwa od godziny 12:00 do 17:00.