Wysokie miejsce w priorytetach Wielkopolskiego Centrum Recyklingu zajmuje transport niskoemisyjny. Do floty, którą dysponuje spółka, dołączył kolejny pojazd – Opel Combo E-Life, samochód w 100 % elektryczny.

Jako spółka będąca liderem w zakresie ochrony środowiska w wyborze auta kierowaliśmy się tym, że ten samochód spełnia wiele restrykcyjnych wymogów środowiskowych dla transportu niskoemisyjnego, bezpieczeństwa naszych pracowników, którzy będą z niego korzystać w czasie wykonywania czynności służbowych. Nie bez znaczenia jest także dosyć duży zasięg w trasie i możliwość szybkiego ładowania, dzięki któremu będziemy mogli pokonywać znaczne odległości – mówi Witosław Gibasiewicz, prezes zarządu WCR.

Samochód elektryczny został zakupiony ze środków własnych spółki. Dostawczo-osobowy pojazd będzie służył pracownikom spółki do wykonywania powierzonych obowiązków, w tym działań zaopatrzeniowych zakładu w niezbędne środki do prawidłowego funkcjonowania. Już teraz można go spotkać na jarocińskich ulicach.