„Ekologiczny mural w Wielkopolskim Centrum Recyklingu”

to nazwa naszego nowego projektu, który udało nam się zrealizować ze wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Innowacyjna forma muralu polega na tym, że do jego wykonania zostały użyte farby fotokatalityczne, których właściwości przejawiają się przekształcaniem szkodliwych związków zawieszonych w powietrzu w substancje przyswajalne (w postaci dwutlenku węgla i wody), co przyczyni się również do poprawy jakości powietrza.

„Mural, który powstał, nawiązuje do działań dążących do Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Chcieliśmy, aby poprzez artystyczną formę przekonać społeczność do tego, że wspólne działanie doprowadzi nas do zamykania obiegu życia odpadów. Dzięki prawidłowej selektywnej zbiórce otrzymamy dobrej jakości surowce, które będziemy mogli przetworzyć w nowe produkty już w naszym centrum recyklingu” – powiedział Witosław Gibasiewicz, prezes Zarządu WCR.

Wierzymy, że nasz mural przysłuży się jako element ścieżki edukacyjnej i będzie ciekawym akcentem dla odwiedzających naszą instalację komunalną.

 

„Ekologiczny mural w Wielkopolskim Centrum Recyklingu” dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu