Z głębokim żalem przekazujemy informację o śmierci człowieka, dzięki któremu wszystko się zaczęło. Wieloletniego Prezesa ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu Mariusza Małynicza, który odszedł od nas w dniu 1 czerwca 2020 roku.

Odszedł od nas człowiek, który był przyjacielem dla wielu, człowiek, który swoje wizje realizował  z pasji i sumiennie.

Funkcję Prezesa zakładu pełnił od 2003 do 2017 r.

Nasz Prezes– bo tak do dziś mówią o nim wszyscy pracownicy, zaczynał swoją pracę na małym składowisku, przekształcając je w jedną z najnowocześniejszych instalacji komunalnych w Polsce. Był prekursorem selektywnej zbiórki odpadów, wprowadzając ją na terenie gminy Jarocin już w 2005 r. Poszanowanie dla każdego pracownika to cecha, która go wyróżniała,  dowodem na to był protest pracowników ZGO-WCR w 2013 po jego odwołaniu. Dzięki jego  wytrwałości i uporowi w 2016 roku powstała instalacja komunalna warta ponad 150 mln zł, od początku był kierownikiem projektu i pilnował by jego wizje rozwoju się urzeczywistniły. Mariusz Małynicz swoim zapałem i determinacją osiągnął cel, stworzył i  pozostawił po sobie potężny Zakład Gospodarki Odpadami.

Mariusz Małynicz był Prezesem, który szanował pracownika, ale przede wszystkim drugiego człowieka. Potrafił  konstruktywnie skrytykować, ale też  w każdej kwestii można było z nim dojść do porozumienia. Wszyscy pracownicy byli dla Niego równi, ponieważ wszyscy tak samo pracowali na sukces zakładu, którym tak mądrze zarządzał. W naszej pamięci pozostaniesz na zawsze jako uśmiechnięty człowiek z dystansem do siebie i innych. Zapamiętamy, że  potrafiłeś  pomachać ręką nie tylko kierowcy jadącemu śmieciarką po Jarocinie, ale też pracownikowi jadącemu prywatnie z rodziną. Nigdy nie odmówiłeś pomocy czy dobrego słowa, dlatego też każdy czuł, że może zawsze zwrócić się do Ciebie o pomoc. Nawet w tych trudnych dla Ciebie chwilach, podczas choroby potrafiłeś wstąpić  do ZGO rowerkiem i zapytać co słychać – dodają pracownicy ZGO.

W 2016 roku otrzymał odznakę Zasłużony Dawca Przeszczepu wraz z legitymacją. Kilka lat wcześniej został dawcą szpiku.

W 2018 roku otrzymał Tytuł Honorowy „ Prezes XV-lecia”.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się 4 czerwca o godzinie 11:00 w kościele pw. Św. Marcina ( kościół  przy Jarocińskim rynku). O godzinie 12:00 na cmentarzu komunalnym odbędzie się ostatnie pożegnanie.

Walczył ze swoją chorobą 5 lat. Zmarł w wieku 43 lata.