Połącz przyjemne z pożytecznym i weź udział w proekologicznym konkursie plastycznym  „Świat ratuję – aluminium odzyskuję”. Uwierz w moc recyklingu i wyraź to siłą swojej wyobraźni. Wspólnie możemy uratować naszą zieloną planetę.
1 tona aluminium z odzysku pozwala zaoszczędzić do 8 ton boksytu, 14 tys. kWh energii, 40 baryłek ( 6300 litrów) ropy oraz 7,6m3 miejsca na składowisku odpadów. Korzyści płynących z recyklingu jest wiele, dlatego musimy o tym mówić głośno i wyraźnie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas I-VIII, z terenów gmin należących do Porozumienia Międzygminnego ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

Zadaniem uczestnika konkursu będzie przygotowanie pracy plastycznej zatytułowanej „Świat ratuję – aluminium odzyskuję”. Praca może zostać wykonana dowolną techniką (malarstwo, rysunek, grafika, collage, techniki mieszane). Ważne, żeby nie zawierała elementów trójwymiarowych i była pozioma, w formacie A4 lub A3.  – Liczy się kreatywność, fantazja i wyobraźnia artystyczna w temacie segregacji odpadów, szczególnie puszek aluminiowych. Z jednej strony chcemy promować proekologiczne postawy, z drugiej wspaniałe umiejętności dzieci i młodzieży, bo najlepsze prace znajdą się w naszym ściennym kalendarzu na rok 2022  – podkreśla Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR.  Uczestnicy konkursu mają czas na nadesłanie prac do 15 października tego roku. Eko-dzieła ocenione zostaną w trzech kategoriach wiekowych. Na kalendarzu, promującym segregację odpadów znajdzie się 13 najlepszych. Dodatkowo, autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni m.in. sprzętem elektronicznym i zestawami plastycznymi.
Organizatorem konkursu jest ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, a partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych Recal.

 Szczegółowe informację o konkursie znajdują się tutaj