Nowa waga najazdowa z zadaszeniem

Usprawniająca ruch samochodów druga waga najazdowa – to najnowsza inwestycja w ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskim Centrum Recyklingu.

W ramach inwestycji wybudowano wagę samochodową wraz z przedłużeniem obecnego zadaszenia (wiaty). Zakres ważenia: do 60 ton. Ponadto przerobiono bramy wjazdowe na teren zakładu, co usprawniło manewrowanie dużymi pojazdami transportowymi. Całej inwestycji towarzyszyła także infrastruktura techniczna, taka jak: monitoring z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych, sygnalizacja świetlna, szlabany oraz domofony.

Od początku roku  obowiązują nowe przepisy prawa dotyczące Bazy Danych o Odpadach, budowa nowej, drugiej wagi najazdowej pozwoli na usprawnienie ruchu samochodów i znacząco skróci kolejkę aut oczekujących na zważenie odpadów.

Warto nadmienić, że w 2019 roku w ZGO w Jarocinie – Wielkopolskim Centrum Recyklingu zanotowano około 60 tys. wjazdów na wagę. Dzięki nowej inwestycji ruch ten będzie przebiegał płynniej.

Ważną informacją jest także to, że z roku na rok, ilość osób odwiedzających PSZOK w Jarocinie wzrasta. W 2019 r. PSZOK odwiedziło przeszło 15 tys. osób

Wartość inwestycji: 430.500 zł brutto (350.000 zł netto).