W dniu 26.11.2020 Minister Michał Cieślak  – członek Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  ds. rozwoju samorządów odwiedził  Jarocin.  Jednym z punków pobytu była wizyta na terenie naszego zakładu.

Ministra odpowiedzialnego za samorządy, Jarocin gościł po raz pierwszy. Plan odwiedzin był bardzo napięty, ale nie mogło w nim zabraknąć czasu na spotkanie z jarocińskimi samorządowcami, którzy akurat odbywali sesję radu miejskiej.
Podczas wizyty minister miał okazję obejrzeć mieszkania, wybudowane jako pierwsze w Polsce, w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Od początku realizacji projektu Jarocin był jego liderem i łącznie sfinalizował budowę 366 mieszkań. To nie koniec, ponieważ już rozpoczęła się budowa kolejnych lokali –  w Potarzycy.
Minister ds. rozwoju samorządów odwiedził także jeden z największych w kraju zakładów zagospodarowania odpadów komunalnych. ZGO sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu zatrudnia ponad 200 pracowników i zagospodarowuje odpady w ramach Porozumienia Międzygminnego, które tworzy ponad 20 gmin z Wielkopolski.
O największym w historii powiatu projekcie przebudowy gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Jarocin, wartej 280 mln zł opowiedział gościowi burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.  W ramach tego proekologicznego przedsięwzięcia powstaje także pierwsza w Polsce stacja odzysku surowców, w której z wód osadów pościekowych produkowany będzie fosfor.  Inwestycja realizowana w Cielczy była kolejnym punktem programu odwiedzin ministra. Ważnym elementem projektu jest rewitalizacja Śródmieścia Jarocina z przebudową infrastruktury podziemnej i naziemnej. Wszystkie wspomniane inwestycje realizowane były z udziałem pozyskanych środków zewnętrznych. – Wykonanie tych inwestycji nie byłoby możliwe bez współpracy instytucji rządowych i instytucji gminnych – podkreślił burmistrz Pawlicki. Włodarz gminy wspomniał także o współpracy samorządu i rządu przy budowie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego powstającego na obiektach spółki Jarocin Sport. Budowane są tam m.in. lodowisko i kręgielnia o światowym standardzie. Inwestycja warta jest 30 mln zł i niedawno także wsparta została dotacją z ministerstwa sportu, w wysokości 3 mln zł. – Bardzo dziękuję panu burmistrzowi za to, że sięga po te środki, że te środki tutaj – w Jarocinie są wykorzystane we właściwy sposób. (…) Jarocin jest przykładem, w jaki sposób środki rządowe mogą wspierać i wspierają rozwój samorządu – podsumował minister Michał Cieślak.

Żródło:www.jarocin.pl.