Komplet publiczności, energetyczne brzmienie legendarnej IRY i wspaniała atmosfera towarzyszyły finałowi obchodów 15-lecia Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Wydarzenie, któremu patronował burmistrz Jarocina odbyło się w minioną sobotę na jarocińskim rynku. Pokoncertowe echa nie milkną, bo finał EKO-Świętowania rzeczywiście był imponujący.

Impreza była kontynuacją rozpoczętych przed tygodniem obchodów jubileuszowych ZGO. Wówczas rynek w Jarocinie opanowali najmłodsi mieszkańcy gminy promujący proekologiczne zachowania, m.in. podczas happeningu młodości. Dobra zabawa zwieńczona została kolorowym szaleństwem uwalniania energii wraz z kolorowymi proszkami holi. EKOFestiwal kolorów miał także wiele innych barw, głównie edukacyjnych. Jedną z nich było spotkanie z Mirą Stanisławską – Meysztowicz – inicjatorką akcji „Sprzątanie Świata” i założycielką Fundacji Nasza Ziemia.

Koncertowy akcent EKO-Świętowania odbył się w minioną sobotę. Muzycznymi gośćmi wydarzenia były zespoły Karen’s Diet – półfinalista Jarocińskich Rytmów Młodych 2017 oraz legendarny zespół IRA. Wokalistka pierwszego zespołu zahipnotyzowała publiczność swoim nieziemsko mocnym głosem.

Kiedy scenie pojawili się muzycy IRY, okazało się, że ich przeboje, te sprzed 30-lat, jak i te z ostatniej płyty „My” znał każdy uczestnik koncertu, a atmosfera z minuty na minutę była coraz bardziej gorąca. – 30 lat temu, z zespołem Kurcze Blade nie zakwalifikowaliśmy do Jarocina. Wtedy nawet nie przypuszczałem, że na moje koncerty przyjdzie tylu ludzi – mówił wokalista IRY, Artur Gadowski do jarocińskiej publiczności, która wypełniła rynek po brzegi.

– Przekładaliśmy termin imprezy, żeby nie dublować się z powiatowym koncertem, co nie było łatwe, ale się udało. Jak się okazało koncert IRY była strzałem w dziesiątkę i przełożenie terminu też. Nawet pogoda nam sprzyjała tego dnia. A jarocińska publiczność wspaniale współpracowała z zespołem. Jak zwykle nas nie zawiodła – powiedział po koncercie zadowolony burmistrz Adam Pawlicki.

Włodarz gminy, wraz ze swoim zastępcą, a jednocześnie prezesem ZGO, Witosławem Gibasiewiczem spotkali się w ratuszu z muzykami IRY. Na pamiątkę koncertu w Jarocinie samorządowcy przekazali zespołowi jubileuszową statuetkę ZGO.