O ekologii z Maciejem Orłosiem

Do ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu zawitała ekipa programu „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…”. Podczas pobytu w Jarocinie nagrywała materiały do kolejnych odcinków tego ekologicznego cyklu. Gospodarzami programu są: dr Katarzyna Michniewska ekonomista środowiskowy i prezes zarządu organizacji odzysku opakowań Ekocykl oraz Maciej Orłoś – znany dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Poszczególne odcinki programu dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych, z którymi boryka się Polska, Europa i świat. Pomysłodawcą cyklu i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska – które opiera na swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży, a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Współprowadzącym program jest Maciej Orłoś – zaangażowany w tematy ekologiczne dziennikarz, a także prezenter telewizyjny i aktor.

Tematyka odcinków nagrywanych w Jarocinie dotyczyła odpadów opakowaniowych i biodegradowalnych oraz ekologicznej ścieżki edukacyjnej, która znajduje się na terenie ZGO-WCR. Gospodarze programu rozmawiali z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim oraz prezesem zarządu ZGO-WCR Witosławem Gibasiewiczem.

Program „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…” przygotowywany jest przez organizację EKOCYKL, która  edukuje dzieci, młodzież i dorosłych w kwestiach rozmaitych problemów środowiskowych. Cykl dostępny jest na YouTube. O premierze odcinków z jarocińskimi akcentami ZGO-WCR będzie informowało na swoim profilu Facebook’u.